'AK Belediyecilik, halka hizmette bir milattır'

26 Eylül 2016 Pazartesi , 20:36
0 Yorum

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir AK Belediyeciliğin yerel hizmetlerde emsalsiz bir model oluşturduğunu vurgulayarak, “Belediyecilikte AK Konsept yalnız ülkemizde değil, Batı ülkeleri metropollerinde de ilgi uyandırmış, örnek alınmış ve benimsenmiştir” dedi.

Erzurum Gündem-AK Parti Milletvekili İbrahim Aydemir, Palandöken Belediyesi’ni ziyaret ederek, Başkan Orhan Bulutlar’la yerel hizmetler odağında istişarelerde bulundu. Başkan Bulutlar ile birlikte Belediyenin yeni hizmet binası inşaatında incelemelerde bulunan Milletvekili İbrahim Aydemir, “Başkanımızın başarılı ve örnek çalışmalarıyla Erzurum’un kuzeyinde bir belediyecilik ufku oluşuyor. Bu ufuk AK Hizmet ve Çağdaş Belediyecilik ufkudur. Bu hizmet binasında, Palandöken Belediyesi, adının manasında zirve hizmetler vermeyi sürdürecektir” diye konuştu.

Bulutlar: “Ufkumuz, Belediyecilikte AK modeldir”

Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, ilçedeki değişim ve dönüşümün belediyecilikteki AK Model’in ifadesi olduğunu belirterek, yeni hizmet binasının belediye hizmetlerine yeni işlev kazandıracağı ve hizmetlerin daha da fonksiyonel hale geleceğini söyledi. İlçenin Kış Turizm Merkeziyle iç içe bulunması sebebiyle özel bir konum ve durumu bulunduğuna işaret eden Bulutlar, “İlçemiz, Erzurum’un turizm vizyonunu temsil ediyor. Bir yerde il Turizminin kapısı durumunda. Bu durum, bizim hizmet hassasiyetlerimizi şekillendiriyor. Klasik belediye hizmetlerinin yanı sıra, ilçenin ve dolayısıyla Erzurum’un geleceğine hizmet edecek yatırımlara yoğunlaşıyoruz.” dedi.

Aydemir’in değerlendirmesi

Palandöken Belediyesi ziyareti sonrasında bir değerlendirme yapan ve AK Dava’nın sağlık, eğitim, ulaşım, enerji, turizm alanları başta olmak üzere hayata geçirdiği reformların yanı sıra, Belediyecilikte de reform kaydeden bir anlayış ve üslubu sergilediğini söyleyen Milletvekili Aydemir, “Belediyelerimizin başarılarına kaynaklık eden yegane tema, insanı eşrefi mahlukat olarak görmek ve önce insan vurgusundan ayrılmamak olmuştur.” ifadelerini kullandı.
AK Belediyecilik konseptinin ‘Hakkın rızası, Halkın Duası’ ekseni üzerinde hayat bulduğuna dikkat çeken Milletvekili Aydemir, “Bu reformu önce İstanbul yaşadı. Bu dönem, Türkiye Cumhuriyeti Belediyeciliğinde bir milat olmuştur. Bu çığırı izleyen Başkanlarımız il il, ilçe ilçe, belde belde, halka refahı ve yaşama kalitesini taşımışlardır. Büyükşehirler bazında bunun en bariz göstergelerinden birisi Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Sekmen’in Erzurum’da kaydettiği AK Belediyecilik üslubu ve beraberinde gelen değişim ve dönüşümdür. Erzurum’da her kesimin teveccühünü kazanan bu yaklaşım, AK Dava’nın öngörüsüdür.” dedi.

Palandöken’in önemi

Palandöken Belediyesi’nin kapsadığı alan ve taşıdığı mana bakımından Erzurum için özel bir misyonu taşıdığını belirten Milletvekili Aydemir, AK Parti hizmet anlayışının en iyi ve en çağdaş biçimde sergilendiği yaşam alanlarından birinin de Palandöken Belediyesi olduğunu kaydetti. Belediye Başkanı Orhan Bulutlar’ın önderliğinde, ilçenin yeni ve göz alıcı bir cazibe ve vizyon kazandığına dikkat çeken Milletvekili Aydemir, “Başkanımızın kaydettiği hizmetlerle alt yapısından modern yapılaşmaya değgin tüm vizyonuyla Palandöken Belediyesi, yerel bazda örnek oluşturacak bir düzeye erişmiştir.” diye konuştu.

Aydemir’den Başkan Bulutlar’a övgü

Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar’ın, Palandöken’in Erzurum Kış Turizmi Vizyonunu temsil ettiği şeklindeki tespitini paylaştıklarını aktaran Milletvekili Aydemir, “Konaklı ve Palandöken Kış Turizmi alanlarının Büyükşehir Belediyesine devri tarihi bir yaklaşımdır. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sekmen önderliğinde, bu merkezlerimiz yeni bir ivme kazanacaktır. Palandöken Belediyemiz de, çağdaş görünümüyle, bu kapsamda Erzurum kış turizmi değerlerini ifade ve tarifte bir imaj vurgusu ve kış turizmi diyalektiğimizin önsözüdür. Başkanımıza minnettarız.” şeklinde konuştu.


*************************************************

Aydemir, “Şoförlerin fedakarlığının farkındayız”
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Şoförler ve Otomobilciler Odasını ziyaret ederek Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle bir toplantı yaptı. 

ŞOFÖR ESNAFINA KARŞI DUYARLIYIZ
Oda Başkanı Yücel Karakaya’nın, Şoför esnafının içinde bulunduğu sorunları aktarmasından sonra söz alan Milletvekili Aydemir, “Toplumun her kesimine karşı takındığımız duyarlı tavrı şoförlerimiz içinde sergiliyoruz. Bu ziyaretimizin amacı da zaten budur. Şoförlerin toplum içindeki fonksiyonlarının farkındayız ve buna paralel alınması gereken tedbirleri de yeri geldikçe alıyoruz” dedi.

İL DIŞINDAN GELEN MİNİBÜSLERE FIRSAT VERİLMEYECEK

Oda yöneticilerinin “Erzurum dışından gelen, özellikle de, çevre illerden dolmuş, minibüs benzeri taşıtların şehir merkezine kadar yolcu bıraktıklarını, bu yetmemiş gibi bir de bu yolcuları belirledikleri güzergahlardan topladıklarını, bunun da Erzurum’daki şoför esnafını rahatsız ettiğini” söylemeleri üzerine Milletvekili Aydemir, “Olayı Belediye ve Ulaştırma Bakanlığı boyutuyla takip ediyoruz. Büyükşehir Belediyemiz Ulaştırma İl Müdürlüğüne geçici personel aktarımı yaparak bu problemin üstesinden gelmeye çalışıyor.. Bununla ilgili prosedürün tamamlanmasını bekliyoruz. Bugün, yarın bu konu halledilmiş olacaktır” değerlendirmesinde bulundu.

TAKSİ PLAKALARINA SINIRLAMA

Öte yandan ziyarette taksi plakalarında yaşananlardan da dert yanan Oda yöneticileri, “Büyükşehir Belediye Başkanımıza durumu anlattık. Sağ olsun duyarlılık sergiledi ve talimat vererek, bu problemin halline çalışacaklarını belirtti, bu konunun milletvekillerince de takibini beklediklerini” dile getirdiler. AK Parti Milletvekili Aydemir ise, “Biz bir siyasi kadroyuz, milletvekili, belediye başkanı ayrımı gözetmeksizin toplumsal her meselenin halline çalışıyoruz. Bu talebinizi de seve seve takip edeceğiz” dedi.


*********************************************

Milletvekili Aydemir’den Karakaya’ya ziyaret
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Erzurum Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Yücel Karakaya ve yönetimi ziyaret etti. 
Seçim Bölgesi Erzurum’da resmi kurumların yanı sıra sivil toplum örgütlerine ziyaretler yaparak sorunları yetkili ağızlardan dinleyen AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Erzurum Şoförler ve otomobilciler odası başkanlığı da ziyaret etmeyi ihmal etmedi. Oda Başkanı Yücel Karakaya ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Milletvekili İbrahim Aydemir, Başkan Karakaya’dan sorunları dinledi.
Erzurum Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Yücel Karakaya, şoför esnafının başlıca sorunları arasında korsan taşımacılığın geldiğini ve bu konuda yapılan denetimlerin yetersiz olduğunu söyledi. Korsan taşımacılığın özellikle taksici esnafını mağdur ettiğini sözlerine ekleyen Başkan Karakaya, “Milletvekilimiz İbrahim Aydemirin ziyareti bizleri çok mutlu etmiştir. Oda olarak sorunlarımızı vekilimize sunduk. Korsan taşımacılığa son verme adına mücadelemiz sürecek. Vekilimizde korsan taşımacılığın önlenmesi konusunda gereken çalışmaların yapılması için destek vereceğini ve her zaman şoför esnafının yanında olacağını belirtti. Kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.
AK Parti Milletvekili İbrahim Aydemir ise, “Erzurum Şoförler ve otomobilciler odası, ilimizin en büyük sivil toplum kuruluşlarından birisidir. Son yapılan genel kurulun ardından göreve seçilen Karakaya ve ekibinin yoğun çalışmalarını takip ediyorum. Sorunları çözme noktasında gerek biz siyasiler ve gerekse resmi kurumlarımız üzerlerine düşeni yapacaktır. Göreve yeni seçilen Başkan Yücel Karakaya ve ekibine başarılar diliyor ve her zaman yanlarında olduğumuzu belirtmek istiyorum” diye konuştu.


Kaynak:
SON HABERLER
YAZARLAR
erzurumgundem.com
HASANSOFT Haber Sistemi