Bilge Koleji Sporda'da Farkını Ortaya Koydu

7 Şubat 2017 Salı , 21:06
0 Yorum

Erzurum'un ev sahipliğinde düzenlenecek olan 2017 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali'ne (EYOF) 2 öğrenci veren Özel Bilge Koleji, eğitimde olduğu gibi sporda da başarıdan başarıya koşuyor

Erzurum Gündem-11-18 Şubat tarihleri arasında dokuz farklı branşta yapılacak uluslararası organizasyona 40 ülkeden 832 sporcu katılacak. Snowboard Milli Tıkımı'nda yer alan 10/A sınıfından Z. Gözdenur Geneşke ile 11/A sınıfı öğrencisi Yavuz Dumlu okullarının gururu oldu. Özel Bilge Koleji Okul Yönetimi ve öğrencileri festival boyunca Geneşke ve Dumlu ile birlikte Türk sporcularına destek olmak için pistlerdeki yerlerini alacaklarını ifade etti.

EYOF'dan başarılı sonuçlar alacaklarına inandıklarını ve sporcu bir aileden geldiğini söyleyen Z. Gözdenur Geneşke, "Festivale çok iyi hazırlandık. Ülkemizde ve memleketimizde yarışmanın avantajını kullanıp madalya almak istiyoruz. Yavuz Dumlu ile birlikte okul yönetimimiz ve arkadaşlarımızın bize olan güveni boşa çıkarmayacağız. Onların da desteği ile ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz" diye konuştu.

Özel Bilge Koleji Kurucu Müdürü Abdullah Samancı, okulda bir çok branşta Milli sporcu bulunduğunu belirterek şöyle dedi:
"Bu sporcuların ülkemiz ve Türk Milli sporu için milli servet kıymetinde oldukları bilinciyle öğrencilerimizin ders başarısında geri kalmamaları için özel bir gayret gösteriyoruz. Bu tür sporcuların yoğun antrenman süreçlerinin olduğu ve kış sezonunda derslerden geri kalabiliyor. Ama öğrencilerin kamp programlarının bitiminde okulda akademik başarıları için özel programlar hazırlayarak eksiklerini gideriyoruz. Öğrencilerimizin Türk Milletini en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyoruz. Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali'ne (EYOF)katılacak tüm sporculara başarılar diliyoruz" diye konuştu.


Kaynak:
SON HABERLER
YAZARLAR
erzurumgundem.com
HASANSOFT Haber Sistemi