Curling Kızlarda Türkiye Grup Lideri

16 Şubat 2017 Perşembe , 21:48
0 Yorum

Curling kızlarda Türkiye, Rusya'yı 6-4'lük skorla yendi. Türkiye B takımı ise Polonya'ya 10-3'lük skorla mağlup oldu.

Erzurum Gündem-2017 Avrupa Gençlik Kış Olimpiyatları Festivali'nde (EYOF) curling heyecanı tüm hızıyla devam ediyor. Curling Arena'nın ev sahipliği yaptığı dördüncü gün müsabakaları, kızlarda çekişmeli maçlara sahne oldu.

Türkiye, Rusya'yı mağlup etti
Müsabakalar saat 09.00'da başladı. Rusya ile Türkiye'nin karşılaşmasında kıyasıya mücadele oldu. İlk end'de kaydettiği 1 sayı ile öne geçen Türkiye, üçüncü end sonunda 3-1 geriye düştü. Dördüncü end'de 2 sayı birden bulan Türkiye'ye, beşinci end'de bulduğu sayıyla cevap verdi. Ardından Türkiye altıncı end'de 1 ve sekizinci end'de bulduğu 2 sayıyla Rusya'yı 6-4'lük skorla mağlup etti.

Polonya rahat kazandı
Kızlarda günün diğer maçı ise Polonya ile Türkiye B takımı arasında oynandı. Polonya'nın ilk end'den itibaren üstün götürdüğü müsabakada Türkiye B takımı sadece 3 sayı kaydedebildi. Polonya, Türkiye B takımını 10-3'lük skorla yendi.

Yarı final eşleşmeleri
Curling kızlarda bugün sabah oynanan müsabakaların ardından yarı final eşleşmeleri de belli oldu. Yarın saat 09.00'da Türkiye- Polonya ile karşılaşacak. Bir diğer yarı final karşılaşması ise Rusya ile Norveç arasında oynanacak.


*********************************

Sürat pateninde Türkiye, adını finale yazdırdı
Sürat Pateni 3000 metre bayrak yarışmalarında Türkiye tarihi bir başarı elde ederek adını finale yazdırdı. 
İki seri halinde yapılan karışık 3000 metre bayrak yarışında ikinci grupta piste çıkan Türkiye, adını finale yazdırdı. Sema Çirti, Kübra Uzun, Hazar Karagöl ve Fatih Özden’den oluşan ay yıldızlılar, 4:26.241 ile ilk sırada yer alan Polonya’nın iki saniye gerisinde 4:28.275'lik derecesiyle ikinci olarak final grubuna kalmayı başardı.

İlk seride ise Rusya,4:23.173'lük derecesiyle ilk sırayı alırken, 4:23.673 ile Hollanda ikinci sıradan finale kaldı.
Türkiye’nin yanı sıra Rusya, Hollanda ve Polonya’nın yer alacağı finaller, 17 Şubat Cuma günü öğleden sonra yapılacak.


Kaynak:
SON HABERLER
YAZARLAR
erzurumgundem.com
HASANSOFT Haber Sistemi