Erdoğan resti çekti! 'Ya bu ülkeyi terk edersiniz

11 Ocak 2018 Perşembe , 22:09
0 Yorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 43. Muhtarlar Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan, Nereden en ufak bir tehdit geliyorsa F-16 oluruz, tanklarımızla toplarımızla inlerine kadar gireriz ve giriyoruz. O geçti artık yaptıkları şeyler. Son 1-2 yılı takip ediyorsunuz, haftada 50-100 gidiyorlar. Artık bunlar gidici, ya bu ülkeyi tamamen terk edip gidecekler ya bu işi bitireceğiz. Tek terörist kalmayacak bu ülkede Allah’ın izne ile" dedi.

 Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlenen 43. Muhtarlar Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Amerika’nın FETÖ terör örgütü elebaşını vermediğini belirterek, "Sen bunu vermiyorsan bundan sonra sen bizden her hangi bir teröristi istediğiniz zaman bu fakir bu görevde olduğu sürece o teröristi alamazsın" açıklamasında bulundu.

Türkiye’nin, Fırat Kalkanı Harekatı ile atılan adımı tüm sınırlar boyunca genişletecek güce ve iradeye sahip olduğunu belirten Erdoğan, "Türkiye Amerika’nın bölgemizdeki tutarsız politikaların makasına getirilecek bir ülke değildir. Türkiye AB’nin bölgemizdeki gelişmeler karşısında sergilediği kifayetsizliğin bedelini ödemek zorunda olan bir ülke de değil" ifadelerini kullandı.

 

"Bu fakir bu görevde olduğu sürece o teröristi alamazsın"

Tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet vurgusunu yineleyen Erdoğan, "Nereden en ufak bir tehdit geliyorsa F-16 oluruz, tanklarımızla toplarımızla inlerine kadar gireriz ve giriyoruz. O geçti artık yaptıkları şeyler. Son 1-2 yılı takip ediyorsunuz, haftada 50-100 gidiyorlar. Artık bunlar gidici, ya bu ülkeyi tamamen terk edip gidecekler ya bu işi bitireceğiz. Tek terörist kalmayacak bu ülkede Allah’ın izne ile" diye konuştu.
Aynı şeyin FETÖ’cüler için de geçerli olduğunu kaydeden Erdoğan, "Bazen anneler geliyor, ‘benim evladım suçsuz, günahsız’ kusuru bakma. Suçsuz günahsızsa zaten bırakıyoruz. Demek ki senin evladın da bir yerlere karışmış. Ama sen farkında olmamışsın. Bunların unutma kabiliyeti, morfinleme kabiliyeti çok ileri, bunlarda her numara var. Evvel ki akşam, bir tuvaletin arkasına bir bölge yapmışlar o bölmede özel görüşmelerini yapıyorlar. Zaten bunların ağası da, örgütün başı da Pensilvanya'da, onun arkasındaki bölgede de Amerika var. Sen bunu vermiyorsan bundan sonra sen bizden her hangi bir teröristi istediğiniz zaman bu fakir bu görevde olduğu sürece o teröristi alamazsın. Müslüman bir yılan deliğinden bir kere sokulur. Öyle stratejik ortaklık olmaz. Bir taraftan ‘stratejik ortağız’ diyeceksin, öbür taraftan Suriye’nin kuzeyinde 4 bini aşkın tır ile orada silahlandırma yapacaksın PYD-YPG’ye. Onlar PKK’nın yan kuruluşu. Bunları sana anlatıyoruz sen bizi dinlemiyorsun, onların başındakileri dinliyorsun, seninle biz nasıl stratejik ortağız, böyle ortaklık olur mu? Ne olursa olsun, biz bu azimle, bu anlayışla, kollarımızı, paçalarımızı sıvayarak, yakınlarımızla helalleşerek yeni istiklal harbimizi savunmadan taarruza dönüştürdük. Sağ olsun güvenlik güçlerimiz teröristleri açtıkları çukurlara gömdü. Gereken önlemler alınarak büyük şehirlerimizi hedef alan eylemlerin önü kesildi. 7 Haziran’da kilitlenen siyasetin önünü 1 Kasım seçimleri ile yeniden açtık" şeklinde konuştu.


Kaynak:
SON HABERLER
YAZARLAR
erzurumgundem.com
HASANSOFT Haber Sistemi