Erzurum’da 26 ayrı adrese uyuşturucu baskını

8 Mayıs 2017 Pazartesi , 22:44
0 Yorum

Erzurum'da polis tarafından 26 ayrı adrese eş zamanlı düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 110 kişi sorgulanırken, çeşitli miktarlarda uyuşturucu madde ve tabanca fişekleri ele geçirildi.

Erzurum Gündem-Türkiye genelinde yürütülen narkotik uygulaması kapsamında Erzurum’da geniş kapsamlı ikinci narkotik operasyonu düzenlendi. Erzurum Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince bazı iş hanlarına yönelik yapılan operasyona çok sayıda polis katıldı. Özel Harekat polislerinin de destek verdiği nefes kesen operasyonda 26 ayrı adrese baskın yapıldı. Günlük kiralık oda, büro ve çeşitli amaçlarla kullanılan odaların kapılarını koçbaşı ile kırarak içeri giren ekipler, içeride bulunan şahısları yere yatırarak üst araması yaptı. Kilitli odalardan birinde kova olarak tabir edilen yöntemle uyuşturucu madde kullanan şahıslar polis ekiplerince suçüstü yakalandı. Büyük bir titizlikle yürütülen operasyona narkotik köpeği de destek verdi.
Operasyonda 110 kişi sorgulanırken, çeşitli miktarlarda uyuşturucu madde ve tabanca fişekleri ele geçirildi.

//////////////////////////////////////////////////////////

Erzurum’da uyuşturucu operasyonu
Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Dairesi Başkanlığı koordinesinde Türkiye genelinde uyuşturucu operasyonu başlatıldı. Erzurum’da da düzenlenen operasyonda 4 şüpheli gözaltına alındı. 
İhbar ve istihbari bilgilerin değerlendirilmesi neticesinde Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından uyuşturucu madde ticareti yapan şüphelilere yönelik başlatılan eş zamanlı "şafak" operasyonu kapsamında Erzurum’da arama kararı alındı.
Tespit edilen 6 farklı adreste 4 şüpheli şahsa yönelik gerçekleştirilen operasyonda bazı evlerin kapıları "koçbaşı" yardımıyla kırılarak içeri girildi ve geniş çaplı arama yapıldı.
Yapılan aramada 1, 33 gr plaka esrar, 1,10 gr parçalanmış ecsatsy hap, 6, 18 gr toz esrar, 1 adet hassas terazi, 6 adet 9 mm çapında dolu fişek, 2 adet uyuşturucu madde kullanımı için hazırlanmış şaşal tabir edilen düzenek ve 32’lik paket içerisinde çarşaf tabir edilen kağıtlar ele geçirildi.
Şüpheli 4 kişi gözaltına alınarak tahkikat başlatıldı.


26 Ayrı Adrese Uyuşturucu Baskını paylaşan: haberler


Kaynak:
SON HABERLER
YAZARLAR
erzurumgundem.com
HASANSOFT Haber Sistemi