Erzurum'da silahlı bıçaklı kavga!

13 Temmuz 2014 Pazar , 01:37
0 Yorum

Erzurum’da iftar öncesinde trafik ve kaldırım işgali nedeniyle başlayan tartışma, iftar sonrası tabancalı, döner bıçaklı kavgaya dönüştü.

Erzurum Gündem-Edinilen bilgiye göre, Erzurum’un Yakutiye ilçesi Çaykara Caddesi Piri Reis Sokak üzerinde meydana gelen olayda; iftar öncesi bir bakkalın malzemelerini yola kadar taşırdığı iddiasıyla trafikte sıkışma meydana geldi. Bunun üzerine trafikte seyreden araç sürücüsü ile bakkal sahibi arasında başlayan tartışma ufak çaplı kavgaya dönüştü. Vatandaşların ve polisin araya girmesiyle olay sakinleştirilerek taraflar ayrıldı. İftar sonrasında ise yanına akrabalarını toplayan araç sürücüsü yaklaşık 30 kişilik bir grupla gelerek bakkala yönelik saldırıda bulundular. Bakkalın camlarını kıran, tezgahlarda bulunan karpuz ve diğer meyvelere döner bıçaklarıyla saldıran grup kuru sıkı tabancalar ile de sağa sola ateş açarak adeta sokak üzerinde adeta terör estirdiler. Olayda 10’a yakın kişi aldıkları bıçak kesikleri nedeniyle yaralanırken, polis, kaçan saldırganların yakalanması için çalışma başlattı.

Olay sonrası bakkalın yakınları sokak üzerinde toplanarak saldırganlara ateş püskürdüler. Polis öfkeli vatandaşları sakinleştirmek için çaba harcarken, zaman zaman gergin anlar yaşandı.

Polis olayla ilgili tahkikat başlatıldı.


Kaynak:
SON HABERLER
YAZARLAR
erzurumgundem.com
HASANSOFT Haber Sistemi