Erzurum ve Erzincan'a Nisan Kar'ı

9 Nisan 2017 Pazar , 19:21
0 Yorum

Doğu Anadolu Bölgesi’nde, bahar geldi derken Nisan’ın dokuzunda Erzurum ve Erzincan’a lapa lapa kar yağdı.

Erzurum Gündem-Erzurum ve Erzincan’da bugün sabah saatlerinde başlayan kar yağışı etkili olurken, vatandaşlara sürpriz yaşattı. Yağış, yüksek kesimlerde etkisini daha fazla gösterirken, kar kalınlığı bazı yerlerde birkaç santimetreye kadar ulaştı.
Yağışla birlikte hava sıcaklığı eksi değerlere düştü. Kar nedeniyle Erzurum'da çok sayıda köy ve mezra yolu ulaşıma kapandı. Şehir içi trafikte aksamalar yaşandı.
Erzurum’a Haziran ayında geçmişte kar yağdığını ifade eden vatandaşlar, “Burası Erzurum. Nisan’da da kar yağıyor. Başka illerde bu kar yağsa şaşırtıcı olabilir ama Erzurum için çok şaşırtıcı değil” dediler.

İspir'in yüksek kesimleri beyaza büründü
Erzurum'un İspir İlçesinin yüksek kesimleri Nisan'ın dokuzunda yağan kar ile beyaza büründü.
Doğu Anadolu Bölgesinde, Erzurum, Kars ve Erzincan'da etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Erzurum'da nisan ayının ilk haftasında etkili olan kar yağışı nedeniyle kent merkezi beyaza büründü. İspir ilçesinin yüksek kesimlerinde de sabah saatlerinde başlayan ve aralıklarla etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşadı. Kar yağışıyla birlikte çiçek açan meyve ağaçları, kar altında kaldı. 


Kaynak:
SON HABERLER
YAZARLAR
erzurumgundem.com
HASANSOFT Haber Sistemi