15.12.2014 23:25:55
0 Yorum

Mehmet Şener
Erzurum 2015'de Uluslararası Arenada

 

Üç gün üç gece süren, spor ve magazin camiasında büyük ilgi uyandıran Erzurum 2014 Wınter Fest  (kış festivali) 2015’de uluslararası boyuta taşınacak. 

 

ERZURUM İKİNCİ SINAVI DA GEÇTİ

 

İLK ciddi sınavını 2011 Üniversitelerarası Kış Oyunları’nda başarılı bir şekilde veren Erzurum, üç yıl sonra ikinci ciddi sınavından da anlının akıyla çıktı. Üç gün süren festivalde, birbirinden ünlü sanatçıların halkla buluşmasının yanısıra, yöresel oyunlar, renkli etkinlikler ve kış sporları müsabakaları sahnelendi. Çevre illerden de katılımın fazla olduğu gözlenen etkinlikler, özellikle gençler tarafından sıcak bir ilgiyle karşılandı.

 

2015’TE ONLARCA ÜLKE DAVET EDİLECEK

 

BAŞKAN Mehmet Sekmen ve ekibini heyecanlandıran festival, büyükşehir belediyesini yeni arayışlara yöneltti. Başkan Sekmen, "ERZURUM 2014 WINTER FEST bize gösterdi ki, Erzurum artık uluslararası boyutta festivallere de ev sahipliği edebilecek bir birikime ve altyapıya sahip. Seneye çok daha kapsamlı bir organizasyona imza atacağız. Bu kez onlarca ülkeden davetlilerimiz olacak ve yarışmalar uluslararası standartlarda yapılacak" dedi.

 

KAR YOKTU AMA GÖRÜNTÜ RENKLİYDİ

ORGANİZASYON otoritelerinin "başarılı bir çalışma" diye övdükleri kış festivalinin, belediyeye kaç milyon liraya mal olduğu açıklanmadı. Ancak şanssızlık eseri kar olmamasına rağmen etkinlikler, son derece çarpıcı görüntülere ve birbirinden renkli geçen gösterilere sahne oldu. Buna rağmen sosyal medya üzerinden yapılan değerlendirmelerde, "Erzurum’da adına kış festivali denilen ama santim kar’ın olmadığı etkinliklerde, belediye, fakir halkın milyonlarını havaya savurdu" şeklinde eleştiriler çıktı.

Etiketler:

Yazarın Diğer Yazıları
SON HABERLER
YAZARLAR
erzurumgundem.com
HASANSOFT Haber Sistemi