ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ'NDE VELAYET SEMPOZYUMU YAPILDI.

Atatürk Üniversitesi, Erzurum Büyükşehir Belediyesi ile Kadın ve Demokrasi Derneği ortaklığında düzenlenen “Tüm Yönleriyle Velayet Sempozyumu” Atatürk Üniversitesi Kültür Merkezi Mavi Salonda yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Sempozyuma, Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı’nın yanı sıra; Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Erzurum Vali Yardımcısı Uğur Köroğlu, KADEM Başkanı Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu, Ak Parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz, KADEM Erzurum Temsilcisi Av. Fatime Alkan ile şube müdürleri, daire başkanları, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıkan KADEM Erzurum Temsilcisi Av. Fatime Alkan, kadın ve erkeğin insan yaşamındaki huzur ve mutluluğu için elzem olan aileyi ayakta tutan, birbirinin dostu ve yardımcısı, birbirinin rakibi değil refiki olan iki insan olduğunu ifade etti. “Geleceğimiz olan çocuklarımızın, onların fiziken ve ruhen sağlıklı ve güçlü kişiler olması, sağlıklı ve güçlü ailelerle ancak mümkündür” diyen Alkan, düzenlenen sempozyumun velayet meselesine çözüm önerileri sunacağının altını çizdi.02.11.2019 11:54
YORUMLAR
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.