Anasayfa > KÜLTÜR/SANAT > Muhsin Yazıcıoğlu Kent Meydanında Anıldı
Muhsin Yazıcıoğlu Kent Meydanında Anıldı

Muhsin Yazıcıoğlu Kent Meydanında Anıldı

26.03.2018 09:25 12 14 16 18 yazdır
Türkiye İnisiyatif Merkezi, her yıl düzenlemiş olduğu şehitleri anma sergisinin 9. gerçekleşti. Resim sergisinde Çanakkale şehitleri, Muhsin Yazıcıoğlu ve Terör gurupları tarafından şehit edilen kişiler yad edildi.
Erzurum Gündem-Türkiye İnisiyatif Merkezi tarafından 9. Gerçekleşen Resim sergisi Yakutiye Medresesinde açıldı. Resim Sergisinde Çanakkale Zaferinde Şehit olan askerler, Muhsin Yazıcıoğlu’nun vefat yıl dönümü ile Terör gurupları tarafından şehit edilen kişiler, açılan resim sergisinde yad edildi. Her yıl düzenli olarak 25 Mart’ta açılan sergi Polis ve Askerlerin yanı sıra şehit olan sivil vatandaşları da kapsamakta. Türkiye İnisiyatif Merkezinin 9. Düzenledikleri resim sergisinde, 25 Mart 2009 yılında Helikopter kazasında şehit olan Siyaset adamı Muhsin Yazıcıoğlu özellikle anılmakta. Resim sergisinden sonra Türkiye İnisiyatif Merkezi tarafından Lala Paşa Camii de Şehitler için Akşam Namazına müteakiben mevlid-i şerif okutuldu.

Erzurum İl Kültür ve Turizm Müdürü Cemal Almaz, Erzurum Kalkınma Vakfı (ER-VAK) Başkanı Erdal Güzel, Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Serdar sevimli, İş Adamı Fehmi Heymeneli gibi önemli isimlerin katılımının yanı sıra Resim Sergisi Erzurum Halkı tarafından yoğun bir ilgi gördü.

Türkiye İnisiyatif Merkezi Başkanı Hüseyin Karaca, “Tam dokuz yıldır her Mart’ın 25’inde bu sergimizi açıyoruz. Artık bizim için bir gelenek haline gelmiş durumda. Çanakkale Şehitleri ile büyük siyaset adamı merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nu Sergimizde her yıl özellikle ele alıyoruz.

Hem Çanakkale Zaferi haftası olması hem de Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölüm yıl dönümü münasebetiyle Resim sergimizi halka açık bir şekilde gerçekleştiriyoruz.

Sergimizde ki Nihai amacımız Çanakkale ve şuana kadar ki bütün şehitlerimizi unutmamak ve unutturmamak için her yıl düzenli olarak resim sergimizi açmaktayız. Son yıllarda artan Terör olaylarından dolayı, vatanı, toprağı, ve halkı için canını ortaya koyup Şehit olan bütün Şehitlerimizin bizde yerlerinin farklı olduğunu ve asla unutulmaması gerektiğini vurgulamak, bir yandan da duyarlılık oluşturmak istiyoruz.

Resim sergimizde ince bir nüans bulunmakta, Kürt olan Fethi Sekin, Türk olan Ömer Halis Demir ve Laz olan Eren bülbül gibi farklı kökenlere sahip olan fakat hepsi bir bayrak altında toplanıp ülkesinin selameti için savaşan kişiler yer almakta. Burada ki mesajımız, farklı kökenlere veya farklı dillere sahip olabiliriz ama hepimiz Türk Cumhuriyeti Vatandaşıyız, ondan dolayı hepimiz bir bayrak altında toplanmış kardeşleriz ve Ülkemiz için yeri geldiğinde herkesin canını ortaya koyacağını göstermek ve anlatmak için Resim Sergimizi her yıl düzenli olarak açıyoruz” dedi.Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri