05.09.2016 22:59:17
0 Yorum

Prof. Dr. Orhan Küçük
İŞİMİZİ YAPALIM, İYİ YAPALIM!

Ülkemiz 15 Temmuz’da ciddi bir badire atlattı. Bir işgal hareketini basiretiyle, ferasetiyle, dik duruşuyla, bayrağın altında birleşmesiyle bastırdı. Hem ciddi bir demokrasi ve tam bağımsızlık sınavı verdi hem de tüm dünyaya ciddi bir ders verdi.

Bütün terör niyetli oluşumlara, bu topraklarda sözde hükümranlık hevesi olan tüm güçlere unutamayacakları bir ikaz olarak okkalı bir şamar indirdi.

Bizi test etmeyin, uyuyor muyuz diye kontrol etmeyin.Siz yine eski siz misiniz yoksa gevşediniz mi, rüzgârınız gitti mi diye zihninizde soru işaretleri olmasın! Bilin ki biz yine bıraktığınız yerdeyiz. Ulubatlı Hasan’ın sancağında, Muhammed Alparslan’ın haykırışında, Şeyh Edebali’nin öğüdündeyiz.

Evet, yıllardır yediği bunca darbelerden sonrabu millete uyuşukluk haramdır. Bunun böyle olduğunu gördük, şer odaklarının bitmeyen iştahla yine sağdan soldan kuşatma hamleleriyle görmeye devam ediyoruz. İyi şimdi ne olacak? Ne yapmamız gerekiyor?

Cevap net: İşimizi yapacağız, iyi yapacağız!”

Şuna varmak istiyorum:Sayın Cumhurbaşkanı darbe öncesinde işini iyi yapmış, etrafında kümelenecek bir Başkan olmuştur. Başbakan yollarıyla köprüleriyle, havalimanlarıyla sığınılacak, alkışlanacak bir Başbakan olmuştur.

Darbe gecesi de Cumhurbaşkanı işini iyi yapmış, telefondan, televizyondan halkına ulaşmış, meydanlara davet etmiş, kendisi de geleceğini beyan etmiştir.

Başbakan işini iyi yapmış, her şeyin kontrol altında olduğunu, sadece bir grubun disiplinsizliğinin sözkonusu olduğunu beyan etmiş, halka güven aşılamıştır.

İçişleri Bakanı duruma vaziyet edecek bir yerde olduğunu beyanla, endişeye mahal olmadığını, millet iradesinden başka irade tanımayacaklarını dile getirmiştir.

Ömer Halisdemir işini iyi yapmış, olması gereken yerde olmuş, yapması gereken zamanda yapması gerekeni yapmış, horozu “Soroz(s)” ile birlikte indirmiştir.

Köylüler, gençler, televizyonlar, radyolar, kalemşörler, müezzinler işlerini iyi yapmışlardır.

Halk da işini iyi yapmış, emsalsiz bir kahramanlık örneği sergileyerek, kendine yakışanı yaparak tankların önüne siper olmuştur.

Şimdilerde herkes Ortadoğu, Amerika, İran uzmanı oldu. Gerekmediği ve kendinden beklenmediği halde pek çok kişi bu konularda bir şeyler yazıyor, çiziyor. Okulda, evde, sokakta, televizyonda herkes, oturmuş çayını yudumlarken bunları uzman edasıyla konuşuyor. Duyduklarımız çerçevesinde genel hatlarıyla kim ne karalasa bu sıralar iyi gidiyor, yazılmam, okunmam demiyor. Fakat dişe tırnağa dokunan, geleceğe ait öngörüler içeren ne var?

Burada eksiklik olduğunu, bugünün öngörülemeyişinden çıkarıyoruz. Öyle ya! Bugünü ben şöyle yazmıştım diyen kim var? Öbür türlü genel olarak zaten bu coğrafya zor bir coğrafyadır ve her dönem üzerinde oyunlar olmuştur, bu oyunlar bundan sonra da devam edecektir. Eğer buna öngörü deniyorsa ben de bir Ortadoğu uzmanıyım. Suriye’yi, Işid’i vs. ben de iyi biliyorum.

O halde hepimiz işimizi yapalım!Yaptığımız işi iyi yapalım.

Ustaysak duvarı sağlam yapalım, öğretmensek dersimizi düzgün anlatalım, profesörsek akademisyen yetiştirelim, şoförsek düzgün araba kullanalım. Konuştuğumuz şey, bize hitap etsin, kendimize dokunsun, bizi dürtüklesin. Burada yaptığımız işin basit olduğu, bizim asıl DAEŞ’i konuşmamız gerektiği gibi bir yanılgıya da kapılmayalım. Bu şeytanın hilesi, nefsin desisedir. Bizim asıl sorumluluk alanımız ne ise üzerinde düşünmemiz, vicdanımızı sorgulamamız, iyi yapmamız gereken iş odur. Telefonlarını elinden bırakamayan gençler, ülkeyi işgalden kurtardınız, kendinizi de kurtarınız. Amerikan sigarası içenler, vergi kaçıranlar, ders işlemeyen öğretmenler, cami avlusunda pekmez satan imamlar! Evet, sen. Sana sesleniyorum: İşini iyi yap! Ben demiyorum, Allah (cc) emrediyor!

Selam ve dua ile… 

Etiketler:

SON HABERLER
YAZARLAR
erzurumgundem.com
HASANSOFT Haber Sistemi