Anasayfa > İLÇELER > Vali Azizoğlu Hınıs’ta
Vali Azizoğlu Hınıs’ta

Vali Azizoğlu Hınıs’ta

23.05.2018 15:45 12 14 16 18 yazdır
Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, çeşitli incelemelerde bulunmak üzere Hınıs ilçesinde gitti. Kaymakam Bülent Ay ve daire amirleri tarafından karşılanan Vali Azizoğlu, ilk olarak kaymakamlık ziyareti yaptı.
Erzurum Gündem-Burada Kaymakam Bülent Ay’dan ilçe hakkında brifing alan Vali Azizoğlu ardından muhtarlarla yapılacak olan toplantı için Hınıs Kültür Merkezine geçti. Muhtarlarla yapılan toplantıya Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu’nun yanı sıra İlçe Kaymakamı Bülent Ay, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Bekir Uzun, İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, Tarım İl Müdürü Osman Akar ile birlikte kurum müdürleri katıldı. 
Program öncesi bir konuşma yapan Vali Azizoğlu, yapılan bu toplantılarla muhtarların sıkıntılarını yüz yüze konuşarak çözüme kavuşacağını söyledi. Önümüzdeki günlerde yapılacak olan seçimlerde hiç kimsenin baskı altında kalmadan hür iradesiyle sandığa gideceğini dile getiren Vali Azizoğlu, bölgede huzurun, kardeşliğin hakim olduğunu belirtti. 
Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, şöyle konuştu: 
“Bu bölgelerde huzur olduğu müddetçe kalkınmada gelişme de olacaktır. Bütün hesabımız huzuru bulmak; onun dışında yol, su, elektrik gibi sıkıntıları çözeriz. Buruda hepimizin görevi 24 saat insanımıza hizmet etmek, sıkıntıları yüz yüze konuşup çözmektir. Tüm kurumlarımızla birlikte vatandaşımızın yanındayız. Çok şükür Şenkaya’dan Hınıs’a kadar biz Erzurum’da huzur ve kardeşliği gördük. Birliğimizi beraberliğimizi, kardeşlik duygularımı pekiştirip safları sık tuttuğumuz taktirde kimse aramıza nifak tohumları ekemez. İşte etrafımızdaki sıkıntıları görüyoruz. Türkiye adeta bir barış adası. İstiyorlar ki Türkiye’de de barış olmasın, çok şükür 30 yıl uğraştı beceremediler. Ama komşularımızı 2 yılda birbirine düşürdüler. Onlar bizleri bölmeye çalıştıkça biz daha çok kenetlendik.” 
Vali Seyfettin Azizoğlu, konuşmasının ardından muhtarlara söz verdi. Muhtarlar, köy okulları, cami ve lojmanların tamiri, su, yol sıkıntılarının çözülmesi gibi istediklerini dile getirdi.

Vali Azizoğlu askerlerle birlikte iftar açtı 
Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, Hınıs İlçesinde bulunan Halil Çavuş Jandarma Karakolunda askerlerle birlikte iftar açtı. 
Çeşitli incelemelerde bulunmak üzere Erzurum’un Hınıs ilçesine giden Vali Seyfettin Azizoğlu, Erzurum İl Jandarma Komutanlığı’nda vatani görevini yürüten Kahraman Mehmetçik ile iftar yaptı. 
Halil Çavuş Mahallesi’nde bulunan jandarma karakolunda er ve erbaşlarla iftar sofrasını paylaşan Vali Seyfettin Azizoğlu’na Hınıs Kaymakamı Bülent Ay, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Bekir Uzun, Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, Tarım İl Müdürü Osman Akar ve İl Sağlık Müdürü Mahmut Uçar eşlik etti. 
İftar yemeğinde er ve erbaşlarla tek tek sohbet eden Vali Azizoğlu, böyle güzel bir ayda kahraman Mehmetçik ile birlikte iftar açmanın memnuniyetini dile getirdi. 
Vatandaşın can ve mal güvenliğini sağlayan güvenlik güçlerinin yaptığı hizmetin kutsal bir görev olduğuna değinen Vali Azizoğlu, “Kendi sorumluluk alanınızda vatandaşın güvenliği, vatanın birliği ve dirliği için gece gündüz demeden görev yapmaktasınız. İnşallah bu kutsal vatan görevinizi bitirir aldığınız teskere ile ailelerinize sevdiklerinize sağ salim kavuşursunuz” şeklinde konuştu. 
İftar sonrasında Vali Azizoğlu, ilçenin çeşitli noktalarında görev yapan kolluk kuvvetlerini ziyaret ederek onlara baklava ikram etti.   
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri